You are here:   Home Events Reports Jodo seminar Budapest 2009
Jodo seminar Budapest 2009 PDF Print E-mail
User Rating: / 33
PoorBest 
Monday, 09 November 2009 23:33

            Ulica je správna. Krátka. Tmavá. Ledva osvetlená troma, štyrmi lampami. Aj tie už asi majú po záverečnej. Asfalt obklopený plotami s nápismi

 „Eladó“, skrývajucimi trošičku drahšie vilky. Ale po reštaurácii ani chýru ani slychu. Kontrolný telefonát...sme správne. Ulica sedí...akurát mesto je iné! Takže odznova. V ktorom meste je vlastne sayonara párty? Oh jejej. Tesne vedľa. Kto mohol vedieť, že mesto vyzerajúce ako časť Budapešti nie je Budapešť, ale iné mesto, Budaörs? A v inom meste predsa môže mať ulica rovnaký názov ako v Budapešti. 

            A teraz pekne poporiadku. Kde je mapa? Kde je tá nešťastná ulica...aha, táto časť Budapešti, teda Budaörsu už nie je na mape. Logické. Veď máme mapu Budapešti.  No super. Takže naspäť k dojo, kde sme celý deň robili hluk s jo a bokkuto. Našťastie Hunor na párty veľa nepil a tak pre nás prišiel s autom a doviedol nás do reštiky. ( Konečne som si mohol dať PIVO! ).

            Keďže potulka po Budapešti s cieľom trafiť do krčmy trvala dlhšie ako sme si mysleli, na párty sme zastihli okrem Patricka senseia ešte asi troch ľudí. ( Veľmi dobre sa baviacich na našej odysei. ) Stálo to však za to, pretože si bolo kde sadnúť a porozprávať so senseiom pri mojom pive. On mal len čistú vodu. A po pol hodinke šup-šup do hajan, veď sme už ledva stáli na nohách a to nás čakalo ešte nedeľné cvičenie.

            Vzhľadom na to, že na seminári nás bolo sotva štrnásť, teda sedem párov, sme si zacvičili parádne. Sensei mal dostatok času a priestoru sa na našich pokusoch o zacvičenie niektorých techník srdečne zabaviť. To viete, bez praxe nie sú koláče...či to bolo nejako ináč? Asi hej. Dôležité však je, že nám bolo vysvetlených všetkých dvanásť kata Sei Tei Jo aj kihony. Všetci to určite poznáte, že víkend a hlavne seminárový víkend je nejaký kratší. Tento zbehol asi za dve hodinky.

            Našťastie domov sme trafili lepšie ako do reštaurácie a aj cesta ubiehala rýchlo. Celý čas sme si v rozhovore a predstavách precvičovali jednotlivé kata...až kým Aďa nezadriemala...

 

MBM

           

           

 

Desing by Tito