You are here:   Home Events Reports Sei Tei Jodo seminár – Visegrad 2009
Sei Tei Jodo seminár – Visegrad 2009 PDF Print E-mail
User Rating: / 34
PoorBest 
Friday, 27 March 2009 11:08
            Tretí marcový víkend sa v maďarskom Visegrade odohral zaujímavý Sei Tei Jodo seminár pod vedením Victor Cook sensei.

Spoločne s nim sa na vyučovaní zúčastnila aj jeho manželka Terry Cook sensei, ale aj hlavný organizátor seminára Gábor Hábermayer sensei.

Slovenskú kendo federáciu zastupovali jej šiesti členovia zo štyroch klubov. Shin Bu Kan Bratislava bol reprezentovaný Gabrielom Baničom, Milošom Kováčikom a Jurajom Váňom. Shin Bu Kan Novohrad Rastislavom Pavlusom, Cassovia Kendo Club Košice Blažejom Gálom a Hidari Iai Zen Do Košice Mariánom Bartkom.

Cvičenie bolo zamerané na všetkých dvanásť kata Sei Tei Jodo, ktoré boli podrobne rozobraté, ukázané a vysvetlené. Cvičilo sa dva dni v skutočne skvelej a priateľskej atmosfére ( aká napokon vládne na všetkých seminároch pod vedením Cook senseia ),  Nechýbal ani jeho príznačný humor, ktorý odľahčoval zložitosť 11. a 12. kata.

V nedeľu poobede sa cvičenie rozdelilo na dve skupiny, pričom prvá skupina sa aj naďalej pokúšala zvládnuť postup dvanástej kata a druhá skupina, v ktorej bolo podstatne menej ľudí, sa intenzívne pripravovala na skúšky.

Skúšky prebiehali od 2.kyu až po Shodan. Z celkového počtu cca 50 ľudí z Maďarska, Česka a Slovenska sa na skúškach zúčastnili 6 ľudia, z toho 3 na 2.kyu a 3 na 1.kyu. O to viac nás môžu tešiť výsledky skúšok. Juraj Váňa obdržal 1.kyu a Blažej Gál s Mariánom Bartkom 2.kyu. Juraj potvrdil kvalitu svojho cvičenia a Blažej s Mariánom zase správnosť nastúpenej cesty v Jodo.

Veríme, že najbližšieho semináru sa zúčastní viac členov Slovenskej Kendo Federácie, pretože aj napriek útlmu, má Jodo na Slovensku pevné korene a pomerne dlhú tradíciu, siahajúcu až do čias pôsobenia Romana Behra ako prezidenta SKF.

 

27.3.2009, MBM

 

Desing by Tito